X
 14.10.2018 Култура

Нови хорор-серии што треба да ги погледнете

Голем број на хорор серии треба да дебитираат токму овој месец. Погледнете што имаат да понудат и одлучете која ќе биде серијата што ќе се најде на вашата листа.

„The Purge“„Into the Dark“„Light as a feather“„Lore“ (2 сезона)„The Chilling Adventures of Sabrina“„Tell Me a Story“„The Haunting of Hill House“„The Terror“ (2 сезона)

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура