X
 14.11.2018 Живот

Доказ дека депресијата нема лице

Како изгледаат депресивните луѓе? Како изгледа човек со самоубиствени мисли? Голем дел од нас веројатно замислуваат тажен човек, облеан во солзи, легнат на подот на бањата. Но, реалноста е дека честопати депресивните луѓе успешно ја кријат состојбата со која се соочуваат - што значи дека депресивно може да биде буквално секое лице со кое ќе се разминете на улица.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот