X
 17.09.2017 Наука

Работи што луѓето не ги знаеле пред 100 години

Само изминатиот век човекот успеа да направи неверојатен напредок кога станува збор за науката. Благодарение на овој напредок, сега можеме да ги споделиме овие откритија преку видео на интернет!

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука