X
 01.01.2015 Живот

Ѕирнете во неверојатно скапиот швајцарски хотел

Сместенo на само два часа од Цирих, малечкото гратче Андермат не бил отсекогаш позната ски дестинација.

 

vila


Меѓутоа од отворањето на хотелот „The Chedi Andermatt“, идиличното гратче во швајцарските Алпи стана познато место, па дури и си обезбеди место на листата на „Њујорк тајмс“ за најдобрите места за посета.

Дизајниран од архитектот Жан Мишел Гати, неверојатниот хотел е современо ски одморалиште кое има 105 луксузни соби со ски-дневна соба, ски отворена хидротермална бања, 35 метри долг затворен базен, скапа винарија и библиотека за цигари, и малечок подрум за сирење.

Плус, гостите имаа свој личен „ски батлер“ кој им помага со ски опремата и ги носи скиите низ терените. Собите во хотелот чинат од 500 до 8.000 долари за една ноќ.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот