X
 08.01.2015 Уметност

Најдобрите графити од изминатата година


На крајот на сега изминатата 2014 година, читателите на „Street art news“ гласаа за најдобрите улични уметнички дела во изминатата година. Речиси без изненадување, првото место го зазеде Бенкси со мурал насликан во Велика Британија.

Кои се останатите омилени уметнички дела од улиците ширум светот?

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност