X
 14.01.2015 Образование

Започна протестот пред собрание

Во тек е најавениот протест пред Собранието на Република Македонија каде што се собрани група на студенти и професори, но и граѓани кои јавно беа повикани да го поддржат протестот.

Во моментов се очекува да започне и пленарната седница на чиј дневен ред е гласањето на измените во Законот за високо образование кој е во финална фаза.За сега енма иформации до кога ќе трае протестот, но може да се забележи дека и овојпат студентите се доста креативни со транспарентите.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование