X
 26.01.2015 Образование

Цената на високото образование низ светот

Цената на високото образование е проблем во нашата земја затоа што партиципацијата на голем број факултети е доста висока. Погледнете како се движат цените во другите земји.

 

цена

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование