X
 31.01.2015 Култура

Моќта во верувањето дека можете да бидете подобри

Керол Двек го истражува „растењето на начинот на размислување“ - идеја дека можеме да го зголемиме капацитетот на нашиот мозок и да ги решаваме проблемите. Во овој ТЕД говор, таа опишува два начини за тоа како да размислуваме за еден проблем кој е доста тежок за решавање. Дали сте доволно паметни за да го решите?

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура