X
 11.12.2017 Култура

Ова се најдобрите филмови низ годините - од 2000 година наваму

филм
Фото: Sony

Кога станува збор за филмската индустрија, секоја година еден филм се истакнува како најдобар.

Уште од почетокот на 2000 година агрегаторот за критики и рецензии на филмови „Метакритик“ секоја година прави листа со најпознатите филмови на годината, со давање поени врз основа на приемот кај критичарите.

Бизнис инсајдер“ ги избра најдобрите филмови од секоја листа, почнувајќи од 2000 година, а вклучувајќи го и најдобриот филм за 2017 година.

Во продолжение погледнете ги најдобрите за секоја година од 2000 година.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура