X
 07.05.2015 Забава

Најди ја разликата

Постојат толку многу слични изгледи на луѓе и животни двојници, што не` тера да помислиме дека светот и Бог некако немаат повеќе идеи. Вашиот двојник не мора да биде човек - некои луѓе на овие фотографии изгледаат исто како жирафа или леб.

 

slicnosti


Ви нудиме интересни, неочекувани и смешни случајности - линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава