X
 03.02.2015 Живот

Интересна статистика за смртта во филмовите

Со оглед на тоа што повеќето популарни филмови изобилуваат со насилство и смрт, публиката се` повеќе станува зависна од насилството во филмовите. Но, постои нешто што уште повеќе не` возбудува: оние ладни и сурови бројки. Овие инфографици ви даваат одговор на прашањата за смртта во филмовите и колку таа често се појавува во нив.

 

смрт

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот