X
 16.08.2018 Култура

Најочекуваните филмови за оваа есен

Есента веројатно не ви паѓа на памет овие денови додека опуштено уживате на плажа. Сепак, таа доаѓа за еден месец, па затоа е најдобро да се подготвите навреме. Притоа не мислиме на ајвар, туршија и слични работи, туку на филмовите што нѐ очекуваат оваа есен во кината.

За третото годишно време најавени се доста премиери за кои се зборуваше низ месеците наназад. Изборот е тесен, возбудлив, драматичен, живописен и застрашувачки.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура