X
 15.03.2015 Култура

Филмови кои дефинитивно треба да ги погледнете оваа година

Иако 2014 година критичарите ја сметаат за плодна филмска година, од „Guardians of the Galaxy“ до длабокиот „Boyhood“ и епскиот „Interstellar“, сепак, 2015 година може да ветува дури и поширок ранг на забава за обожавателите на филмовите.

 

film


Ви ги нудиме филмовите кои дефинитивно треба да ги погледнете оваа година.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура