X
 31.01.2015 Уметност

Милион приказни на една фотографија

Комбинацијата на повеќе експозиции на сцени од градски пејзаж создава морничави фотографии кои изгледаат како уметнички слики од импресионистичкиот период.

 

фотографии


Токму со вакви фотографии се занимава фотографот Алесио Треротоли кој во неговата серија наречена „Urban melodies“, тој се обидува да го фати хаосот на секојдневниот живот во Њујрок, Берлин и Рим. Токму тука се случуваат милион приказни и ставови. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност