X
 22.02.2015 Култура

Авенијата на иднината во Токио


„Омотесандо“ е авенија во Токио каде може да најдете брендови како „Гучи“, „Прада“ и „Луи Витон“. Единственото нешто што е поимпресивно од модните бутици е неверојатната архитектура. Зградите се дизајнирани од познати архитекти. Авенијата има повеќе згради од познати модерни архитекти од било кое место во светот. Ви се верува дека сите овие згради се наоѓаат на една авенија?

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура