X
 02.03.2015 Култура

Прв поглед на новиот комплекс на "Google"


Изминатата недела излезе првата вест за новите канцеларии кои се планираат од страна на „Гугл“. Овие канцеларии ќе бидат дизајнирани од „Bjarke Ingels Group“ и Томас Хедервик.

Новиот комплекс во Маунтин Вју ќе се состои од повеќе згради кои ќе бидат опкружени со патеки за џогирање, места за одмор и поточиња. Паркингот ќе се наоѓа под зградите. Веќе ги имаме првите нацрти за комплексот.

Меѓутоа, се' уште не е официјално градењето на новиот комплекс. Се чека одобрување од страна на гратчето.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура