X
 03.01.2016 Култура

Фасцинантната архитектура која нe` засени во 2015


Од форми инспирирани од природата до урбани генератори, технолошки палати, кули и светкави згради - архитектите од 2015 година нè засенија, освоија и воодушевија многупати. „Wired“ состави листа од најубавите згради кои „никнаа“ во 2015 година.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура