X
 14.03.2015 Култура

Кога континентите би биле живи суштества

Српскиот артист АБВХ дефинитивно треба да биде запомнет од страна на јавноста. Тој претходно анимирал гифови на креативен, поточно хумористичен начин, но овојпат се надмина себеси. Ова се континентите и некои земји (Британските острови) како анимирани суштества.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура