X
 17.03.2015 Живот

Moмчиња кои ги кршат сите стереотипи за јогата

„Boys of Yoga“ е урбано јога движење предводено од шест момчиња.

Според нив, јогата е цврста, хардкор практика, исто совршена за жените, девојките, хипиците, вегетаријанските активисти колку и за еден просечен човек. Во видеото подолу, момците зборуваат за својата страст кон јогата и како таа може да му го промени животот на еден човек кон подобро, и покрај верувањата дека јогата е „женска“ зона.

„Некои луѓе сметаат дека јогата те прави помалку маж. Вистината е дека те прави подобар маж“, велат тие.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот