X
 20.03.2015 Култура

Редизајнирани познати југословенски постери кои ќе ви донесат стари спомени

Многу луѓе во нашата земја копнеат за времето на Тито и Југославија во текот на 20-от век. Сите оние кои растеле во Југославија знаат дека во тоа време земјата имаше развиена индустрија и доста успешни брендови.

 

дизајн


Токму затоа, Зоран Кардула се одлучил да ги редизајнира нивните логоа создавајќи нешто модерно, софистицирано, но исто така и нешто што ќе ги содржи најважните и најпрепознатливите елементи на брендот. Се надеваме дека ве потсетивме на едни поубави времиња.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура