X
 22.03.2015 Технологија

Апликации кои мора да ги има секој сопственик на "Mac"


Се' повеќе луѓе започнуваат да користат „Mac“ како замена за старите модели на компјутери кои работат на „Windows“. Корисниците на овој оперативен систем имаат голем број апликации за користење. Тешко е да се знае кои од нив вреди да се преземат, а кои се бескорисни. Во галеријата ќе пронајдете десет апликации кои дефинитивно вреди да се имаат!

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија