X
 24.03.2015 Култура

Средношколски алманах од 1913 година


Овој средношколски алманах од 1913 година доаѓа од САД. Поточно, тој припаѓа на средното училиште во Тексаркана, Арканзас. Погледнете внатре.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура