X
 31.03.2015 Наука

Ова е Марс во моментов

 
Марс е прекрасно, страшно и мистериозно место. За среќа, научниците го истражуваат секојдневно и наоѓаат одговори на некои од најголемите мистерии за оваа планета. Но, има уште толку многу што треба да разбереме.

Овие чудни фотографии покажуваат колку е Марс мистериозен. Тука има и торнада, пустини, кратери и многу повеќе.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука