X
 16.02.2015 Култура

Фотографии кои докажуваат колку неверојатни биле 1920-те

Нема потреба да ви објаснуваме зошто 1920-те беа неверојатни години. Овие години биле карактеризирани со просперитет и независност, а луѓето денес се`уште се фасцинирани од овој декаден период на време.

 

godini


Овие години се време кога излезе таканаречениот „Flappery“ стил, фантастичната мода, ерата на џезот, правото на глас за жените и главниот технолошки бум. Во слушај да сте се двоумеле, погледнете ги фотографиите кои го докажуваат сето тоа.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура