X
 03.04.2015 Технологија

Ова е тастатура од Јапонија


Доколку сакате да видите како ќе изгледа иднината овде одете во Јапонија. Таму се' е пред остатокот од светот. Оваа тастатура од „Google Japan“ е доказ за тоа. Да, ова е тастатура.

Тастатурата никако не наликува на овие што ги користиме ние. Таа нема типки, а функционира со дување. Знаците се пишуваат според силината на дувањето. Изгледа комплицирано, не мислите?Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија