X
 05.04.2015 Наука

Не можете ниту да замислите колку е длабок океанот


Имате претстава за длабочината на океанот? Тој е многу подлабок од височината на Ајфеловата кула, секако. Монт Еверест? Тоа не е ништо. Уште подлабоко.

Самите не може да замислиме колку е длабок океанот, а уште помалку да претпоставиме што се' се крие во него.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука