X
 09.04.2015 Живот

Вистините позади лагите кои секојдневно ги кажуваме

Нормално е повремено човек нешто да излаже. Меѓутоа мора да признаете дека поголемиот дел од вас овие лаги ги кажуваат на дневна база, без разлика дали сакал да се направи интересен или пак сакал да избегне одреден телефонски повик/порака. Ви ги претставуваме вистините кои се кријат позади нашите секојдневни бели и невини лаги.

 

лага

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот