X
 10.04.2015 Живот

Доказ дека светот и не е толку лошо место за живеење

Лесно е да се гледа само негативната страна на работите. Се` што треба да направите е да го вклучите телевизорот или компјутерот и да откриете некоја трагедија или тажна приказна.

 

1


Но, она што го забораваме е дека секој ден, низ целиот свет, луѓето прават мали работи кои му помагаат на светот да стане подобро место за живеење. Овие гестови исполнети со добрина се тука за да не` потсетат дека светот и не е толку ужасен после се`.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот