X
 16.01.2015 Култура

Како истокот се разликува од западот

Сите оние кои се редовни на социјалните медиуми, особено на Фејсбук, веројатно имаат видено најмалку едно видео од компанијата „Thai life“.

 

дете


Најновото видео прикажува огромна разлика меѓу децата во истокот и западот. Ужасните социо-економски услови се гаранција дека децата ќе им помагаат на нивните родители. И секако, постојат и културните разлики. Погледнете го видеото за да ја дознаете новата дефиниција за „Супер-херој“.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура