X
 11.04.2015 Уметност

Уметноста на шминката во филмовите

Филмската шминка во изминатава деценија се претвори во вистинска уметност. Да, некои луѓе сметаат дека ова е уметност - со право! Погледнете ги неверојатните дела на луѓето позади сцените на вашите најомилени филмови.

 

шминка

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност