X
 25.04.2015 Живот

Внимавајте на овие измами за време на летување

Пред човек да оди на одмор не секогаш има навика да се запознае со културата на земјата во која оди, со предностите и мааните, итн. Скоро во секоја земја постојат некои работи кои треба да знаеме дали да ги правиме или не.

 

патување


И скоро во секоја земја која сме ја избрале за туристичка дестинација, кружат скоро истите измами, најчесто за да се изнудат пари. На што треба да внимавате кога патувате, кога купувате, кога сте на улица и кога сте во хотел.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот