X
 04.05.2015 Наука

Дури и броевите некогаш лажат


Велат дека броевите никогаш не лажат. Впрочем, тоа не е точно. И тие може да бидат неточни. Понекогаш, некои очигледни статистики може да бидат целосно погрешни.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука