X
 08.05.2015 Култура

Водич за последните епизоди на актуелните серии

Веќе се збогувавме од првата сезона на „Gotham“ и четвртата сезона на „New girl“. Ова е само почеток. Пред нас е најтажниот период во поглед на сериите - крајот на сезоните. Следуваат датумите на кои се закажни последните епизоди на најпопуларните серии.


7 мај, четврток - „The Big Bang Theory“

8 мај, петок - „Dig“

10 мај, недела - „Once upon a time“

10 мај, недела - „The good wife“

10 мај, недела - „Revenge“

11 мај, понеделник - „The Originals“

11 мај, понеделник - „Jane the Virgin“

11 мај, понеделник - „Castle“

12 мај, вторник - NCIS

12 мај, вторник - „NCIS: New Orleans“

12 мај, вторник - „Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.“

13 мај, среда - „Arrow“

13 мај, среда - „The Middle“

13 мај, среда - „The Goldbergs“

13 мај, среда - „CSI: Cyber“

13 мај, среда - „Nashville“

14 мај, четврток - „The Odd Couple“

14 мај, четврток - „Reign“

14 мај, четврток - „Grey’s Anatomy“

14 мај, четврток - „Scandal“

14 мај, четврток - „American Crime“

14 мај, четврток - „Elementary“

15 мај, петок - „The Amazing Race“

16 мај, сабота - „Saturday Night Live“

17 мај, недела - „The Simpsons“

17 мај, недела - „Brooklyn Nine-Nine“

17 мај, недела - „Family Guy“

17 мај, недела - „Mad Men“

18 мај, понеделник - „The Following“

18 мај, понеделник - „2 Broke Girls“

18 мај, понеделник - „Mike and Molly“

18 мај, понеделник - „NCIS: Los Angeles“

19 мај, вторник - „The Flash“

20 мај, среда - „Supernatural“

20 мај, среда - „Modern Family“

20 мај, среда - „Late Show With David Letterman“

24 мај, недела - „Battle Creek“

28 мај, четврток - „Louie“


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура