X
 09.05.2015 Живот

Почивајте во мир и никогаш да не се повтори!

На прес конференцијата која се одржа и според последните информации кои ги соопшти министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, во вооружената престрелка во Куманово загинале 5 припадници на безбедносните сили а над 30 се повредени.

Јанкуловска ги соопшти имињата на тројца загинати -Жарко Кузмановски од тетовското село Брвеница (32), женет и татко на две деца, Сашо Самоиловски од Тетово (32), женет и татко на две деца и Ненад Серафимовски од гостиварско Зубовце (28). За останатите двајца изјави дека е во тек информирањето на нивните семејства.

Никогаш да не се повтори!

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот