X
 15.05.2015 Живот

Случајни фотографии кои ќе ве натераат да ги погледнете два пати

Наречете ги оптички илузии, или совршено темпирани фотографии секоја од фотографиите во галеријата се одличен пример за тоа што може да произлезе кога човек постојано е „вооружен“ со камера која со себе ја носи постојано. Фотографиите дефинитивно ќе ве натераат да ги погледнете два пати и да започнете да ги анализирате.

 

galerja

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот