X
 24.05.2015 Технологија

Проверете дали имате "мртви пиксели" во телефонскиот екран


Секој произведувач на телефони може да направи грешки во производството, а корисниците не се толерантни на истите. Сакаме нашите гаџети да бидат совршени на секој начин. Дури и најмалите пиксели може да претставуваат проблем за нас.

Таканаречените „мртви пиксели“ најчесто се поправаат доколку се забележат навреме. Како да проверите дали имате некој „мртов пиксел“? Проверете во видеото.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија