X
 14.06.2015 Живот

Фотографиите кои им ги променија животите

„Magnum Photos“ е интернационален натпревар кој нуди меѓународна соработка со некои од најдобрите фотографи во светот.

 

фото


За да ја прослави својата 68 годишнина, секој член од групата имаше задача да постави слика со наслов „сликата што промени се`“ - онаа фотографија која претставувала пресвртна точка во нивниот живот.

Биле доставени повеќе од 50 фотографии. Резултатот е оваа прекрасна колекција - линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот