X
 15.06.2015 Живот

Најскапите хотели во светот


„Luxury hotels“ спроведоа истражување за најскапите хотели во светот. Работата која најмногу изненадува во врска со најскапите хотели е тоа што ниту еден од нив не се смета за бизнис хотел. Најскапиот хотел во светот е „Amangiri“ во Јута, каде едно ноќевање (во обична соба за двајца) чини 1.889 долари.

Најскапите хотели во Европа се наоѓаат во Италија. На листата од 10-те најскапи хотели во светот има три италијански хотели. Следува целата листа со цените за едно ноќевање во просечна соба (цените се во долари).

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот