X
 03.05.2016 Култура

Десетте најскапи градби во светот


Дали знаете колку чини изградбата на една од најголемите згради во светот? Веројатно милијарди долари. Сепак, светот не би бил она што е денес доколку не постоеја мегаструктурите по кои се препознатливи многу развиени земји денес. Ова се најскапите градби во светот во моментов.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура