X
 10.07.2015 Технологија

Колку повеќе се поврзувате, толку помалку останувате поврзани

Шијанг хе е дизајнер кој создаде серија на реклами за Шенјанг Центарот за психолошки истражувања кои ги истакнуваат штетните ефекти кои паметните телефони ги имаат врз меѓучовечките односи.

 

паметен телефон


Рекламите покажуваат типични домашни животни ситуации, со огромен паметен телефон кој го блокира секој разговор помеѓу две лица.

Шијанг не е единствениот кој е загрижен за зголемувањето на зависноста на паметните телефони. Колку помалку се поврзувате, толку помалку останувате поврзани. Се согласувате?

 

3

2

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија