X
 16.07.2015 Наука

Што знаеме за планетата Плутон?

Постојат уште многу работи кои не ги знаеме за оваа мистериозна малечка џуџеста планета, меѓутоа треба да бидеме задоволни од доказите кои Плутон и` ги испрати на Хабл.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука