X
 22.07.2015 Наука

Се` што знаеме за зависноста е погрешно

Дали знаете што предизвикува зависност? Како може да го решите проблемот со зависноста?

Џоан Хари смета дека моменталните методи кои се користат за лечењето на зависноста се погрешни. Тој започнал да се прашува зошто се однесуваме кон зависниците на овој начин откако доживеал случај со зависник во својата близина.

Додека го споделува своето знаење во неговиот говор, неговите прашања го носат низ целиот свет и откриваат изненадувачки начини на размислување за проблемот.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука