X
 27.07.2015 Живот

Дали ви се верува дека ова видео не е монтирано?

Велодипедистот Брендон Семенук решил да ги сними сите оние лудории кои ги прави заедно со својата екипа. Камерата го снимала од камион додека тој го возел својот велосипед.

Интересно е тоа што видеото не е монтирано, туку е снимено целосно од прв обид. Велосипедистите се подготвувале три недели за сè да изгледа совршено.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот