X
 02.02.2019 Култура

21-минутна компилација: Сцени од филмот „Боемска рапсодија“ споредени со реалноста на Фреди Меркјури

„Боемска рапсодија“, биографскиот филм од 2018 година за британскиот рок-бенд „Квин“, изобилува со неточности во врска со фактите што ги посочуваат и голем дел од фановите. Сепак, не може да се каже дека филмот не обрнал внимание на деталите.

На видеото подолу е направена споредба на сцените од филмот со реалноста на Фреди Меркјури. Уживајте во 21-минутната компилација.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура