X
 11.08.2015 Живот

Моќта на позитивноста

Видеото покажува како позитивното и негативното засилување може да влијае врз играчот и самата игра на теренот.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот