X
 19.08.2015 Култура

Моќни наградувани фотографии од целиот свет


На последниот натпревар за фотографија „Континент“ учествувале фотографи од 92 земји низ светот. Од илјадници фотографии биле избрани 35 кои се најдобри.

Темите на фотографиите се некои од најактуелните денес - ебола, тероризам, војна и природа. Победничките фотографии може да ги пронајдете во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура