X
 21.08.2015 Култура

Најпопуларните туристички дестинации во светот

Најголемиот туристички водич „Lonely Planet“ во понеделникот ги објави 50-те најголеми туристички дестинации кои треба да ги посетите во текот на животот. Ви ги донесуваме првите 25 места.

 

дестинации

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура