X
 10.02.2016 Култура

Филмови кои се вредни за вашето внимание

2015 година во филмска смисла не беше претерано богата - воглавно Холивуд продолжи со франшизите, а ниту на фестивалите не беа прикажани филмови за кои вреди долго да се зборува. Меѓутоа постојат неколку филмови кои се вредни за вашето внимание. Работите, горе-долу, изгледаа вака.

 

филм

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура