X
 11.09.2015 Живот

Во што се разликува нормалниот молив од моливот на Apple?

Доколку се двоумите дали да си купите Apple молив, тогаш дефинитивно треба да ги разгледате опциите кои ги нуди и едниот и другиот.

 

apple


Карактеристиките на обичниот молив:

- Нема батерија, и со тоа нема потреба да се полни, што значи дека трае долго.

- Никогаш не треба да се полни

- Лесно се заменува

- Може да биде користен како оружје

- Нема да ви е воопшто гајле ако го скршите

- Нема софтверско ажурирање

- Ако го скршите на половина можете да направите два моливи

- Сите правиме грешки, затоа моливите имаат гуми

Додека, моливот од Apple ги има следните карактеристики:

- Направен е од Apple, такашто има животен век колку и самоубиствена куќна мува

- Не може лесно да се замени

- Може да се искористи како оружје

- Ќе го мразите оној кој ви го скршил

- Ако го скршите на половина, нема да добиете апсолутно  ништо

- Сите правиме финансиски грешки, па затоа Apple моливите доаѓаат со фискални
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот