X
 13.09.2015 Култура

Ѕирнете во новиот студентски дом во Пула вреден 5 милиони евра

Опремувањето на студентскиот дом и ресторанот на Универзитетот „Јурја Добриле“ во Пула, во кој се вложени 5 милиони евра, е во последна фаза, а ќе биде отворен на 29 септември.

 

дом


Опремата се монтира, а се завршуваат и последните работи и се чека за технички преглед. Вкупната површина на зградата која се наоѓа во центарот на градот е 4.700 квадратни метри. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура